Nie masz czasu na naukę reklam w Social Mediach?

Nie ma problemu, wykonamy dla Ciebie profesjonalne kampanie na Facebooku i Instagramie!
W dzisiejszych czasach kampanie reklamowe w mediach społecznościowych to najszybsza możliwość rozwoju swojego biznesu. W Polsce miliony osób loguje się codziennie w portalach społecznościowych i przegląda je kilka razy dziennie.
Statystyczna osoba potrafi spędzić w internecie nawet 7 godzin dziennie co pozwala Ci na dotarcie do setek tysięcy osób bez wychodzenia z domu. Funkcje w menedżerze reklam pozwalają  na dotarcie do precyzyjnie określonej grupy odbiorców, która może zostać Twoimi klientami! 

Reklamy Facebook i Instagram Ads można podzielić na kilka etapów

1. Cel reklamowy

Menager reklam oferuje takie cele, jak: rozpoznawalność markizasięg, ruch w witrynie, pozyskiwanie kontaktów, wiadomości, konwersje czy sprzedaż z katalogu.
Wybór celu zależy od tego czego w danej chwili potrzebujesz Ty i twoja firma.

2. Ustalenie grupy docelowej

 

Na tym etapie trzeba wybrać odpowiednią grupę do której będzie kierowana reklama.
Skąd wiedzieć do kogo powinna trafić reklama?
Dobrym sposobem okazuje się budowanie persony, czyli wzoru idealnego klientaPodczas budowania takiej persony należy uwzględnić takie aspekty jak; wiek, płeć, zainteresowania, poziom wykształcenia czy też stanowisko zawodowe

3. Wybór umiejscowienia

W tym kroku należy wybrać umiejscowienie reklamy. Jest to niczym innym jak wybranie miejsca w którym nasza reklama będzie wyświetlana – np. tablica z aktualnościami, prawa kolumna lub messenger.
Należy się zastanowić czy reklama ma być wyświetlana na urządzeniach mobilnych, a może ekranach komputerów.

4. Przygotowanie kreacji reklamowej

Jest to bardzo ważny moment, ponieważ przychodzi czas na sam wygląd reklamy.
Kreacja reklamowa najczęściej jest tworzona w postaci pojedynczego obrazu, ale pojawia się też w postaci karuzeli obrazków czy zdjęć produktów z katalogu.
W tym etapie należy stworzyć kilka kreacji reklamowych, których działanie zostanie zweryfikowane w ciągu kilku dni, a na końcu zostanie ta najbardziej efektywna.
Kreacja reklamowa po kliknięciu powinna kierować użytkownika na stronę docelową lub zbierać kontakty do potencjalnych klientów dlatego ważne jest, aby reklama przyciągała wzrok klienta.

5. Optymalizacja

Kampani po stworzeniu nie można zapomnieć i pozostawić samych sobie.
Cały czas należy monitorować wyniki i optymalizować ich skuteczność.
Na bieżąco sprawdza się jakie grupy docelowe najbardziej reagują na kreację reklamowe i wprowadza się drobne zmiany, aby poprawić skuteczność reklamy.

Co zyskasz dzięki kampani na Facebooku i Instagramie?

Zdobędziesz nowych klientów
Pozyskasz Kontakty
Zwiększysz sprzedaż
Przyspieszysz rozwój swojej firmy
Zyskasz więcej czasu na inne działania lub relaks

sprawdź ofertę